Poznaj zalety siatek antysmogowych

2023-06-21 13:06

Zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem na całym świecie. Wysokie stężenie pyłów znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko chorób m.in układu oddechowego. Jakie zalety mają siatki antysmogowe i czy warto zamontować je w oknach?

Poznaj zalety siatek antysmogowych

Siatki antysmogowe to rozwiązanie, które chroni przed zanieczyszczeniem powietrza, zatrzymując pyły oraz inne szkodliwe substancje. Siatki montowane są na oknach, są w stanie przepuszczać powietrze blokując szkodliwe pyły i zanieczyszczenia np. smog. 

Montaż siatki to inwestycja, która może przynieść wiele korzyści.

Poznaj kilka zalet siatek antysmogowych

Rozwiązanie dla alergików

Siatka blokująca zanieczyszczenia będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z alergiami na różnego rodzaju pyłki. W sezonie alergicznym siatka antysmogowa będzie rozwiązaniem dla alergików, która znacznie redukuje przenikanie zanieczyszczonego powietrza, w tym alergenów. 

Całoroczna ochrona

Siatki wykonane są z nanowłókien, które zapobiegają przenikaniu szkodliwych cząsteczek do dróg oddechowych i do domu. Zimą będą pełnić rolę filtracyjną, gdy za oknem jest smog, natomiast latem będą blokadą dla owadów. Rozwiązanie nie wymaga demontażu w okresie zimowym, dlatego coraz częściej staje się alternatywą dla oczyszczaczy powietrza, które powodują hałas.

Lepsze oddychanie

Zainstalowanie siatki w oknie ma wpływ na poprawę jakości oddychania. Siatka sprawdzi się w domach, gdzie mieszkają nie tylko alergicy, ale również dzieci. Bariera jaką tworzy siatka dla zanieczyszczeń z zewnątrz pozwala na utrzymanie lepszej jakości powietrza wewnątrz domu.

Kilkuletnie rozwiązanie

Siatkę antysmogową powinno wymieniać się co 2 lata, aby w pełni zachowała swoje właściwości filtracyjne, w miejscach o mocnym zanieczyszczeniu powietrza zaleca się wymianę siatki co rok.

Siatka antysmogowa ma wiele zalet, dlatego warto rozważyć jej montaż w swoim domu. Montaż siatki to inwestycja nie tylko w ochronę przed smogiem, ale również w ochronę zdrowia swojego i domowników. 

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.