Jak w prosty sposób zamontować moskitiery ramkowe na oknie?

2023-07-05 11:07

Montaż moskitier należy do jednych z prostszych prac montażowych, jednakże z uwagi na różne systemy może on wprawić w lekkie zakłopotanie. Dlatego w tym artykule opiszemy Ci krok po kroku jak zamontować moskitierę na Twoim oknie. 

Jak zamontować moskitiery ramkowe

Jakie są systemy montażu moskitier?

Wśród dostępnych systemów montażu moskitier mamy do czynienia z dwoma systemami. Pierwszy z nich opiera się o klasyczne haczyki przykręcane bezpośrednio do ramy moskitiery. Drugi system wykorzystuje sprężyny przymocowane również bezpośrednio do jej ramy. Zasadnicza różnica polega na sposobie bezpośredniego montażu, który wyjaśnimy Ci w dalszej części.

Jak zamontować moskitierę na oknie?

W tej części skupimy się na opcjonalnym przygotowaniu powierzchni okna do montażu moskitiery oraz powiemy jak w prosty sposób umieścić produkt w ramie okna.

Przygotowanie powierzchni

Zacznij od przygotowania powierzchni. W tym celu wyposaż się w odpowiednie, łagodne detergenty takie jak płyn do naczyń bez balsamu, gąbka z mikrofibry, ścierkę z mikrofibry, dwa wiaderka z wodą oraz płyn do szyb i ręczniki papierowe (lub dedykowaną do szyb ścierkę z mikrofibry).

W pierwszej kolejności rozcieńcz w jednym wiadrze z wodą niewielką ilość płynu do naczyń. Dokładnie wymieszaj i zanurz w nim gąbkę. Rozpocznij od czyszczenia ramy okna od zewnątrz. Po przetarciu powierzchni, dokładnie wypłucz gąbkę w wiadrze z wodą bez detergentu. Po dokładnym wypłukaniu gąbki, zanurz ją w wiadrze z detergentem i powtarzaj proces do uzyskania zadowalającego przez Ciebie efektu.

Czy wiedziałeś, że…

Metoda na tak zwane dwa wiadra wykorzystywana jest w car detailingu?
Dzięki niej zmniejsza się ryzyko powstania niechcianych rys na lakierze samochodu.

Po dokładnym umyciu powierzchni ramy zewnętrznej, przejdź do czyszczenia wewnętrznej części. Osusz dokładnie całość za pomocą ścierki z mikrofibry, a następnie przejdź do czyszczenia szyby z zewnątrz, stosując dedykowane detergenty.

Montaż właściwy moskitiery

Po opcjonalnym wyczyszczeniu całego okna wraz z jego ramą możemy przejść do montażu moskitiery.

Proces ten w obu przypadkach należy zrealizować od wewnątrz budynku i w obu przypadkach jest bardzo podobny, a zmienia się jedynie sposób, w jaki chcemy przymocować moskitierę. 

Moskitiera z haczykami

Aby zamontować moskitierę wyposażoną w blaszki należy lekko je poluzować odkręcając delikatnie wkręty utrzymujące element w miejscu tak, aby pozwolić im na lekkie odsunięcie się od ramy moskitiery. Proponuję Ci zostawić jeden haczyk tylko minimalnie poluzowany, który pomoże Ci w montażu.

Weź teraz moskitierę i umieść ją w ramie okna. Dociskając ją jedną ręką, przekręć haczyk w kierunku uszczelki, tak jak na zdjęciu poniżej.

Jak zamontować moskitiery ramkowe

Jeżeli montaż sprawia Ci trudności, zdejmij moskitierę, poluzuj bardziej haczyk i ponownie przystąp do montażu. Jeżeli Ci się udało, możesz zabrać się za dokręcanie pozostałych haczyków w moskitierze, uprzednio ustawiając je w odpowiedniej pozycji. Pamiętaj, aby nie dokręcać na siłę, może to wpłynąć na uszkodzenie uszczelki okna lub moskitiery.

Moskitiera wyposażona w sprężyny

Moskitierę wyposażoną w sprężyny zamontujesz w jeszcze prostszy sposób.
Weź moskitierę i umieść ją bezpośrednio w miejscu montażu.
Jedną ręką przytrzymaj produkt w miejscu, a drugą delikatnie odegnij zaczep i jego końcówkę umieścić bezpośrednio na uszczelce, tak jak na poniższym zdjęciu.

Sprawdź poprawny montaż moskitiery

Po zamontowaniu moskitiery, sprawdź czy wszystko działa. Zwróć uwagę na ewentualne otwory na krawędziach moskitiery. Sprawdź czy wszystkie haczyki lub zaczepy zostały odpowiednio umieszczone oraz czy okno zamyka się bez problemu. Jeżeli wszystko jest w porządku, wystarczy że posprzątasz i możesz cieszyć się swoimi nowymi moskitierami.

Chciałbyś stworzyć własną konfigurację moskitier?

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.