Czym są szyby zespolone?

2023-06-07 09:06

Szyba to jeden z najważniejszych elementów okna, dzięki niej do środka wnętrza dostaje się naturalne światło. Szyby zespolone to popularne ostatnio rozwiązanie, jeśli zależy nam na zwiększeniu efektywności energetycznej, zredukowaniu hałasu oraz poprawie bezpieczeństwa. Szyby zespolone inaczej nazywane są pakietami szybowymi. W artykule przedstawimy czym jest szyba zespolona, jakie są jej rodzaje oraz jakie ma zastosowanie. 

szyby zespolone

Szyba zespolona – charakterystyka 

Szyby zespolone to szyby składające się z minimum dwóch tafli szkła, które oddzielone są od siebie ramką dystansową. Przestrzenie między szybami wypełnione są najczęściej argonem, który jest gazem o niskiej przewodności cieplnej. Szyby zespolone skutecznie zapobiegają się ulatnianiu ciepła ze środka pomieszczenia. Doceniane są również za właściwości akustyczne, dlatego sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na redukcji hałasów z zewnątrz. 

Rodzaje szyb zespolonych

Istnieje kilka rodzajów szyb zespolonych, różnią się od siebie:

– ilością warstw szkła 

– grubością szkła 

– rodzajem wypełnienia (argon lub krypton)

Podstawowym rodzajem jest pakiet dwuszybowy, który składa się z dwóch tafli szkła oraz scalającą je ramką dystansową. 

Trzyszybowy pakiet najczęściej wybierany jest w przypadku okien w standardowych projektach budynków. W tym pakiecie dwie tafle pokryte są powłokami niskoemisyjnymi, które zapewniają oszczędność energii dzięki zastosowaniu izolacji cieplnej. Pakiet trzyszybowy można również zastosować w wielkoformatowych oknach bez obaw o zimno. 

Pakiet czteroszybowy to zespolenie trzykomorowe o największych możliwych parametrach termicznych. Trzy szklane tafle pokryte są powłokami niskoemisyjnymi, wypełnione są argonem lub kryptonem.

Warto pamiętać, że dodatkowy pakiet szybowy to dodatkowe obciążenie, któremu trzeba zapewnić odpowiednie wsparcie konstrukcyjne ramy oraz skrzydła okiennego.

Okna łatwo skonfigurujesz w window4u. Wybierz materiał z jakiego chcesz mieć wykonane okna, wprowadź wymiary, określ rodzaj szyb i zamów teraz.

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.