Jak mierzyć okna przed wymianą w starym i nowym budownictwie?

2023-05-10 11:05

Odpowiednio dobrane okna gwarantują szczelność, ochronę przed czynnikami atmosferycznymi oraz utrzymują ciepło wewnątrz budynku. Okna jak wszystkie przedmioty użytkowe ulegają z czasem zniszczeniu. Nie tylko tracą na funkcjonalności, ale również wyglądają nieestetycznie.  Właściwy pomiar jest kluczowy przy wymianie okien na nowe. Jak zmierzyć okna przed wymianą w starym i nowym budownictwie? 

Pomiar okna w nowym budownictwie

Użyj taśmy mierniczej

Dokonaj pomiaru w świetle otworu okiennego. Pamiętaj, że pomiary podajemy w milimetrach.

Zmierz szerokość i wysokość

Pomiaru szerokości i wysokości dokonaj w trzech miejscach. W przypadku, gdy wymiary różnią się od siebie pod uwagę należy wziąć najmniejszą wartość.

Wykonaj obliczenia

Od szerokości okna odejmujemy 30mm, natomiast od wysokości okna odejmujemy 55mm.
x – 30mm = szerokość
y – 55mm = wysokość

Zamów nowe okna w window4u
Złóż zamówienie w window4u i ciesz się nowymi oknami!

Pomiar okna w starym budownictwie

Pomiar okna w starych budynkach może być bardziej problematyczny. Nierówne mury, źle przeprowadzone prace remontowe w przeszłości sprawiają, że pomiar jest trudniejszy. Jak zmierzyć okna w starym budownictwie?

Użyj taśmy mierniczej

Dokonaj pomiarów otworu w pozycjach z występującym węgarkiem. Pamiętaj, że pomiary podajemy w milimetrach.

mierzenie okna schemat

Zmierz szerokość i wysokość

Pomiaru szerokości i wysokości dokonaj w trzech miejscach. W przypadku, gdy wymiary różnią się od siebie pod uwagę należy wziąć najmniejszą wartość.

Wykonaj obliczenia

Do szerokości dodajemy 80mm, natomiast do wysokości okna dodajemy 40mm.
x + 80mm = szerokość
40mm + y = wysokość

Zamów nowe okna w window4u!

Planujesz termomodernizację budynku?
Skorzystaj z konfiguratora window4u i zamów nowe okna do swojego domu.

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.