Jak dbać o bramę garażową?

2023-05-17 11:05

Każdy rodzaj bram wymaga regularnych konserwacji i przeglądów. Brak odpowiedniej konserwacji może wpłynąć na działanie bramy szczególnie w zimie oraz pogorszyć jej trwałość lub spowodować poważne awarie. W artykule znajdziesz wskazówki o tym jak dbać o bramy garażowe. 

Jak dbać o bramę garażową

Regularne mycie 

Czyszczenie bramy najlepiej przeprowadzić przed okresem zimowym, zanim nadejdą mrozy.

Do czyszczenia bramy możesz użyć ściereczek lub płaskiego mopa. Nie korzystaj z myjek ciśnieniowych, które mogą uszkodzić bramę. Nie zaleca się używania silnych detergentów do mycia bramy ze względu na odbarwienia, które mogą spowodować. Podczas mycia zwróć również uwagę na prowadnice, w których gromadzi się bardzo dużo kurzu. 

Zadbaj o uszczelki 

Bramy garażowe wyposażone są w uszczelki, które również wymagają konserwacji. Zadaniem uszczelek jest zapobieganie dostania się wody do środka garażu. Należy kontrolować stan uszczelek i w razie uszkodzenia wymienić uszczelki na nowe. Wszystkie ruchome elementy powinny być 2 razy w roku smarowane specjalnie przeznaczonym do tego smarem, który sprawi, że brama nie będzie się zacinać podczas otwierania i zamykania.

Przegląd techniczny 

Bramy wymagają regularnych przeglądów przeprowadzanych przez specjalistę, który sprawdzi stan techniczny bramy. W przypadku uszkodzeń bramy lub jakichkolwiek awarii należy zaplanować i przeprowadzić naprawę bramy, dzięki czemu unikniesz kosztownych napraw w przyszłości.  

Regularna konserwacja bramy pozwoli Ci uniknąć drogich i poważnych napraw. Dodatkowo zadbasz aspekt wizualny bramy, który jest równie ważny.

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.