Jak czyścić i dbać o moskitiery?

2023-05-24 08:05

Moskitiera to ważny element ochrony przed komarami i innymi owadami. Zamontowanie odpowiedniej siatki np. antyalergicznej sprawi, że moskitiera zyska dodatkową funkcję, jaką jest ochrona przed pyłkami i alergenami. Jak dbać o moskitiery, aby służyła przez długi czas? W jaki sposób wyczyścić moskitierę?

Jak czyścić i dbać o moskitiery

Jak czyścić i dbać o moskitiery?

Regularność to podstawa

Moskitierę należy regularnie czyścić. Okresowe mycie znacząco wpływa na trwałość moskitiery i przedłuża jej żywotność. Czyszczenie pozwoli pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Zwróć uwagę na środek czyszczący

Do czyszczenia moskitiery używaj łagodnych detergentów, które nie uszkodzą siatki oraz ramki moskitiery. Nie używaj silnych detergentów oraz rozpuszczalników ze względu na to, że mogą uszkodzić materiał, czyli siatkę moskitiery.

Przechowuj w suchym miejscu 

Po umyciu moskitierę należy dokładnie osuszyć i przechowywać w okresie zimowym w suchym miejscu. Przechowywanie w wilgotnym miejscu może narazić produkt na działanie pleśni i wilgoci. Zadbaj również o to, aby miejsce, gdzie będzie przechowywana moskitiera nie mogło narazić jej na uszkodzenia.

Zadbaj o poprawny montaż

Prawidłowy montaż moskitiery jest ważny, aby produkt był funkcjonalny i wytrzymały. Moskitiera powinna być prawidłowo zamocowana, a cała konstrukcja powinna być stabilna.

Czyszczenie moskitiery 

  • używaj czystej wody, woda powinna być ciepła, ale nie gorąca
  • używaj miękkiego czyściwa
  • nie używaj silnych środków czyszczących i detergentów
  • podczas czyszczenia nie naciskaj zbyt mocno na powierzchnię
  • spłucz produkt zimną, czystą wodą po czyszczeniu

Czyszczenie moskitier jest ważne, aby utrzymać je w czystości i zapewnić maksymalną ochronę przed owadami w sezonie letnim. 

Przygotuj się na sezon i skonfiguruj moskitiery w window4u!

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.