Czym są i jak działają moskitiery?

2023-05-31 13:05

Nadchodzący okres letni to czas, kiedy nasze okna są coraz częściej otwierane, aby przewietrzyć pomieszczenie i wpuścić do środka świeże powietrze. Niestety sezon ciepły to również wzmożona aktywność owadów, które dostając się do środka utrudniają nam funkcjonowanie. Jak chronić swój dom przed owadami? Czym są moskitiery i dlaczego warto je zamontować w swoich oknach?

Czym są i jak działają moskitiery

Moskitiery – ochrona przed owadami

Moskitiery to siatki, których zadaniem jest ochrona przed komarami i innymi owadami. Są wykorzystywane w oknach, drzwiach oraz systemach przesuwnych. Stanowią mechaniczną barierę przed insektami. Moskitiery uniemożliwiają przedostanie się owadów do wewnątrz budynku. Wykonane są z siatki o bardzo drobnych oczkach, które utrudniają wejście nawet najmniejszym owadom. Ich prosty montaż i niski koszt inwestycji sprawiają, że są bardzo prostym rozwiązaniem na ochronę wnętrz przed owadami. 

Idealny sposób na owady 

Dostępność kilkunastu opcji moskitier, różne modele i koszty inwestycji sprawiają, że każdy dobierze odpowiedni produkt dla siebie. Moskitiery przesuwne, ramkowe, drzwiowe – sprawdzą się w każdym wnętrzu i zapewnią funkcjonalność dla całej rodziny. 

Wybór kilku rodzajów siatek od antysmogowych po antyalergiczne sprawia, że produkt nie tylko chroni przed owadami, ale również przed alergenami i pyłkami unoszącymi się na zewnątrz. 

Przesuwna, ramkowa…

Moskitiery ramkowe sprawdzą się, jeśli zależy Ci na łatwym i szybkim montażu. Ten rodzaj moskitier jest bardzo popularny, jeśli nie chcesz montować ich na stałe. 

Moskitiera przesuwna jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Szczególnie w przypadku drzwi i okien, które często są otwierane. Ten rodzaj moskitier sprawdzi się w drzwiach i oknach balkonowych. 

Drzwiowe moskitiery nie ograniczają funkcjonalności na przykład tarasu, nie wymagają demontażu. Sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach połączonych przykładowo z tarasem.

Szeroką gamę moskitier znajdziesz w naszym darmowym konfiguratorze, zapewnij sobie ochronę przed owadami w okresie letnim i skonfiguruj już teraz.

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.