Co to jest ciepły montaż?

2023-06-14 10:06

Budujesz dom dom? Zależy Ci na tym, aby przede wszystkim był on ciepły oraz szczelny? A ciepło utrzymywało się wewnątrz? Ważne jest ocieplanie budynku oraz zadbanie o materiały o wysokich parametrach izolacyjnych. Po zakupie okien energooszczędnych warto zadbać o ich prawidłowy montaż. Co to jest ciepły montaż i na czym polega?

ciepły montaż

Ciepły montaż – przed czym chroni budynek?

Ściany w nowych budynkach zbudowane są zazwyczaj z 2 lub 3 warstw, które zawierają warstwę izolacyjną budynku. Prawidłowo przeprowadzony montaż okien zapobiega zbieraniu się wody w warstwach izolacyjnych ściany, co zapobiega tworzeniu się pleśni i wilgoci wewnątrz muru. Prawidłowa izolacja budynku ochroni go przed utratą ciepła oraz tworzeniem się mostków termicznych.

Co to jest ciepły montaż?

Ciepły montaż nazywamy często montażem trójwarstwowym. Jest trwałym i skutecznym uszczelnieniem miejsc osadzenia okna w ościeżnicy. Montaż trójwarstwowy okna pozwala wyeliminować przewiewy. Ciepłego montażu nie wykonamy w budynkach wykonanych z jednolitego muru. 

Do podstawowej warstwy izolacji dodaje się kolejne dwie warstwy, które spełniają następujące funkcje:

  • izolacja paroprzepuszczalna – jej zadaniem jest ochrona warstwy przed czynnikami atmosferycznymi, jest to warstwa zewnętrzna 
  • izolacja paroszczelna – zabezpiecza piankę poliuretanową przed wilgocią pochodzącą z pomieszczeń w budynku, jest to warstwa wewnętrzna

Właściwie wykonany montaż stolarki okiennej pozwoli Ci na zachowanie wysokich parametrów izolacji termicznej budynku. Nie zapominając o oszczędnościach związanych z ogrzewaniem budynku.

Nasza strona używa znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie.

Nasza strona wykorzystuje narzędzia Google Analytics, Google Tag Manager oraz Google Ads opracowane przez firmę Google LLC. Klikając “Akceptuję” akceptujesz zapisy naszej Polityki prywatności. Zapoznaj się z nią klikając w link.